15-07-20_104pepa

Co od Vás potřebujeme nejdříve:

Před zahájením terapie potřebujeme vyplnit Přihlášku k hiporehabilitaci a Vyjádření lékaře. Stáhněte si prosím uvedené soubory, vytiskněte a vyplňtě za své dítě resp. nechte vyplnit lékařem. Děkujeme.

 

Terapie probíhá celoročně venku na cestičce podél lesa, výjimečně na jízdárně. Je třeba mít adekvátní oblečení dle aktuálního počasí, pro dítě neklouzavé oblečení s dostatečně dlouhými nohavicemi a pro rodiče boty, kterým nevadí, že se trochu zablátí. Odstranění bláta jsme se věnovali, ale nelze se ho zbavit zcela, koně jsou těžká zvířata a zimy bývají blátivé.

Na terapii dítěti dejte jeho korekci očí (brýle).

Jezdeckou helmu vám půjčíme. V době covidové si noste svou cyklistickou helmu, pokud máte.

V zimě:

Věnujte pozornost čepici, aby se vešla pod helmu a co nejmíň sklouzávala do očí, a dále rukavicím, které by neměly padat. Je-li krutá zima, doporučujeme palčáky, jinak prosíme o prstové rukavice, ať máme přehled o rozvinuté dlani v opoře. Vhodné jsou rukávy s lemem opatřeným otvorem pro palec.

V létě:

Děti jezdí bez bot. Nutností jsou dlouhé nohavice a rukávy z přírodního materiálu, vzdušné, bývá horko. Doporučujeme sluneční brýle, je-li na ně dítě zvyklé.

Pro miminko:

Vezměte čistou bavlněnou plenu na koně. Dudlík není překážkou terapie, ideální je s klipem na oděv, v zimě se pak nemůže ztratit ve sněhu.

Pro Vás:

V létě deku, knížku, apod., pokud nejdete s námi.
V zimě teplé oblečení a holinky.